To content | To menu | To search


Po czym poznać dobrego pośrednika w kredycie hipotecznym?

Korzystanie z pomocy pośrednika kredytowego jest – w przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego – w zasadzie obowiązkiem. Owszem, wszystkie formalności można załatwiać samemu, ale jest to proces bardzo złożony i skomplikowany. Jak zatem wybrać dobrego specjalistę z zakresu doradztwa kredytowego? Po czym można poznać, że osoba ta sprawdzi się w danej roli?

Po pierwsze – kontakt wzrokowy

Dobry specjalista do spraw kredytów hipotecznych, będzie utrzymywał z nami kontakt wzrokowy. Oczywiście nie jest to jedyne kryterium dotyczące wyboru takiej osoby, ale świadczy ono o dwóch istotnych kwestiach: pewności siebie (i swoich umiejętności) i dużej wiedzy na temat danej specjalizacji. Mając w ręku te dwa argumenty, specjalista do spraw kredytu hipotecznego, może zdziałać naprawdę dużo. I to nawet więcej, niż osoba z mniejszą pewnością siebie i większą wiedzą!

Po drugie – opinie

Opinie w środowisku doradców kredytowych są bardzo ważne. Można opiniować zarówno całą firmę, jak i poszczególnych jej pracowników. Ta pierwsza ocena jest dość mało wiarygodna, gdyż nie obrazuje możliwości poszczególnych pracowników. Podczas analizy ocen, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

  • profesjonalizm, który widać na przykładzie pozytywnej oceny zdolności kredytowej u tzw. „trudnych klientów”,
  • dostępność, którą można łatwo sprawdzić np. dzwoniąc pod numer specjalisty.
  • szybkość działania, gdyż w trakcie załatwiania kredytu hipotecznego, bardzo liczy się czas,

Po trzecie – sprawność językowa

Ta kwestia może wydawać się na pozór mało istotna, ale... to ona w dużej mierze określa, czy nasz specjalista do spraw kredytów hipotecznych, rzeczywiście zna się na swojej pracy. Jeśli potrafi on przekładać skomplikowany, bankowy żargon na zrozumiały dla odbiorców język, to z pewnością jest on wiarygodny i zna się na swojej pracy. Gorzej, jeśli mimo to i tak nie potrafi on rzeczowo opowiedzieć o zawiłościach danej sprawy. Wtedy należy poszukać kogoś lepszego.

Po czwarte – powiązanie z doradcą nieruchomości

Kolejną, bardzo ważną zresztą kwestią, jest powiązanie ze sobą dwóch specjalistów: agenta nieruchomości i doradcy kredytowego. Osoby te powinny ze sobą współpracować (najlepiej od jakiegoś czasu), gdyż dzięki temu obieg dokumentów i innych formalności między nimi, będzie możliwie najszybszy.

Podsumowując, to oczywiście nie wszystkie czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Wielu kredytobiorców je bagatelizuje, a potem – gdy czas na zmianę pośrednika – argumentują, że niepotrzebnie wydłużyłaby ona załatwianie wszystkich formalności. Wejdź także i przeczytaj o profilu zaufanym na https://www.17bankow.com/konta-bankowe/artykul/765/jak-zalozyc-profil-zaufany-przez-bank.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.zapachpieniedzy.com.pl/index.php?trackback/32

This post's comments feed