To content | To menu | To search


Jakie warunki musisz spełnić, żeby wziąć kredyt

W życiu pojawiają się różne sytuacje, które wymagają natychmiastowego przypływu gotówki. Mowa tu zarówno o tych bardziej pozytywnych rzeczach, jak długie wakacje za granicą czy kupno samochodu, ale również o sprawach, które wyskakują znienacka i dotyczą rzeczy mniej przyjemnych. W każdej z tych sytuacji warto pomyśleć nad wzięciem kredytu. Zanim jednak podejmiemy się choćby rozważań na ten temat, należy wiedzieć, jakie wymagania trzeba spełnić, żeby jakikolwiek bank przyznał nam takowe zobowiązanie finansowe bez większych problemów i żebyśmy cieszyli się przypływem gotówki na określony cel, dlatego wejdź na http://www.pokase.eu.

Zdolność kredytowa to podstawa! Przede wszystkim należy wiedzieć, że bank zwraca największą uwagę na to, czy osoba chcąca wziąć kredyt posiada zdolność kredytową. Inaczej mówiąc, kredyty gotówkowe wymagają po prostu źródła dochodu, dzięki którym będą mogły być spłacane bez większych problemów w określonym terminie. Ważne jest więc posiadanie pracy, która zapewni nam na tyle stabilny przychód, by wystarczał on na pokrycie odpowiednich kosztów. Bez takiego zapewnienie sytuacja wygląda gorzej, ale nie jest tragiczna - o tym za chwilę.

Kolejnym ważnym warunkiem, który skłoni bank do przyznania nam kredytu, jest nasza historia kredytowa. Jeśli w przeszłości nie zwlekaliśmy ze spłatą zobowiązań, a bank nie miał z nami większych problemów w kwestii kredytów gotówkowych, nie musimy się przejmować. Sytuacja wygląda gorzej, jeśli nasza historia kredytowa obfituje w liczne nieścisłości i opóźnienia - wtedy bank ma doskonały powód, by odmówić nam udzielenia kredytu.

Często pojawiają się wątpliwości w rodzaju: “zarabiam zbyt mało, by wziąć kredyt”. Na szczęście niskie zarobki nie są jednoznaczne z odrzuceniem wniosku o kredyty gotówkowe. Ba - jeśli nasza przeszłość kredytowa jest czysta i bez większych mankamentów, przy niskich zarobkach mamy większą szansę na kredyt niż osoby, które zarabiają znacznie więcej, a które zwlekały ze spłatą poszczególnych rat w przeszłości. Nie należy więc się tym przesadnie przejmować.

Znakomitą opcją dla osób zarabiających mniej, w szczególności tych, które pracują na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło, jest zdecydowanie się na kredyt bez zaświadczeń o zarobkach. Oczywiście oferowana przez bank suma jest wtedy odpowiednio niższa, ale może być wystarczająca na nasze potrzeby. Ponadto łączy się to także z mniej obszernymi formalnościami, a więc zapewnia dużo większy komfort dla osoby decydującej się na tę opcję.

Pamiętajmy o rozsądku Należy pamiętać także, by podejmować decyzję o wzięciu kredytu z należytą roztropnością. Obecnie wiele banków oferuje bardzo różne opcje kredytowe, a do nas należy decyzja, która z form najbardziej nam odpowiada. Warto podjąć ją z ogromnym rozsądkiem, bowiem kredyt jest niekiedy zobowiązaniem na długie lata. Przed zdecydowaniem się na którąś z opcji zapoznajmy się dokładnie z ofertą i zastanówmy się, jakie są nasze wymagania, a przede wszystkim - czy podołamy spłacie większych sum.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.zapachpieniedzy.com.pl/index.php?trackback/28

This post's comments feed