To content | To menu | To search


Zakup mieszkania na kredyt – krok po kroku

Własne mieszkanie to marzenie każdego młodego człowieka, a zarazem jedna z najważniejszych decyzji jaką podejmujemy w życiu. Niestety mało kto dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy aby móc kupić mieszkanie za gotówkę. W związku z tym zdecydowana większość decyduje się w tej sytuacji na wsparcie kredytem hipotecznym. Jak się okazuje ten rodzaj kredytu jest dość skomplikowanym produktem bankowym i wymaga od nas wiele pracy i dużego zaangażowania. Mimo to często i tak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nim sami dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie czyli doradcy finansowego.currency-1205892_640.jpg

Sprawdzenie zdolności kredytowej

Przed znalezieniem naszego wymarzonego mieszkania powinniśmy najpierw sprawdzić swoją zdolność kredytową. To od niej zależy jak wysoki kredyt możemy uzyskać , a co za tym idzie na jakie mieszkanie będzie nas stać. Skontaktowanie się z doradcą finansowym pozwoli nam na wybranie najlepszej i najkorzystniejszej dla nas oferty. Poza informacja o maksymalnej zdolności kredytowej doradca omówi z nami również całą procedurę ubiegania się o kredyt hipoteczny. Określi również przybliżony czas oczekiwania, a także przedstawi listę wszystkich niezbędnych dokumentów jakie będziemy musieli spełnić.

Wybór mieszkania

Mając już wiedze na temat tego jaka jest nasza zdolność kredytowa i na jak wysoki kredyt będzie nas stać możemy zabrać się za poszukiwanie najlepszego dla siebie mieszkania. Na tym etapie musimy już określić wszystkie swoje priorytety. Przede wszystkim czy ma to być mieszkanie z rynku wtórnego czy też pierwotnego, lokalizacja, wielkość oraz wiele innych istotnych dla nas czynników. Znając swoje oczekiwania możemy skorzystać z pomocy biura nieruchomości bez względu na to czy poszukujemy mieszkania z rynku wtórnego czy też nie.

Podpisanie umowy przedwstępnej

Jeżeli już znajdziemy swoje wymarzone mieszkanie możemy przygotować się do podpisania umowy przedwstępnej. Tutaj znaczenie będzie miało to czy jest to rynek wtórny czy też pierwotny. Dobry i sprawdzony doradca powinien zasugerować nam jakie terminy oraz zapisy powinny znaleźć się w takiej umowie po to by zmieścić się w czasie z uzyskaniem decyzji o przyznaniu kredytu.

Złożenie wniosku o kredyt

Po zawarciu umowy przedwstępnej możemy złożyć wniosek o przyznanie kredytu. Korzystając z usług doradcy finansowego zazwyczaj wnioski składa się do kilku banków jednocześnie w celu zminimalizowania sytuacji że w preferowanym przez nas banku otrzymanie kredytu stanie się nie możliwe. Na tym etapie powinniśmy również przekazać doradcy wszystkie zgromadzone do tej pory dokumenty takie jak zaświadczenia o wysokości zatrudnienia, zaświadczenia o dochodach itd.

Analiza wniosku

Kompletny wniosek zostaje przekazany do banku. W tym momencie rozpoczyna się procedura kredytowa która może trwać nawet kilka tygodni. Na tym etapie bank może zwrócić się do nas z prośba o dostarczenie dodatkowych dokumentów których nie wymagała wcześniej. Analiza wniosku składa się z trzech części. Część ekonomiczna czyli badanie naszej zdolności kredytowe, część prawna czyli wszelkiego rodzaju kwestie dotyczące samej nieruchomości oraz część techniczna polegająca na wycenie nieruchomości . Jeżeli wszystkie te etapy przejdą pomyślnie zostanie wydana pozytywna decyzja kredytowa.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.zapachpieniedzy.com.pl/index.php?trackback/12

This post's comments feed