To content | To menu | To search


Jakie mamy formy kredytów

coin-1080535_640.jpg Kredyt może przybierać kilka form. Jedną z nich jest tak zwany kredyt obrotowy. Jest to taki rodzaj kredytu, który udziela się na ściśle określony cel. Jest to cel, który związany jest z pokryciem wydatków bieżących takich jak wypłacenie wynagrodzenia pracownikom, czy też kupno zaopatrzenia. Bardzo ważne jest iż kredyt obrotowy może zostać udzielony na sfinansowanie tylko i wyłącznie jednej transakcji, ale ma też jeden plus. Może być on odnawialny i można z niego skorzystać wiele razy, wejdź na http://www.finansiera24.pl żeby dowidzieć się więcej o kredytach i ich typach.

Warunki udzielenia kredytu obrotowego.

Zazwyczaj kredyt obrotowy udzielany jest na okres dwunastu miesięcy, ale mamy możliwość, aby taką umowę kredytową przedłużyć. Warunki takiego kredytu są dostosowywane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości danego klienta. Bank nie da nam wysokiego kredytu jeśli nie sprawdzi naszej zdolności kredytowej i nie będzie mieć pewności, że będziemy w stanie taki kredyt na czas spłacić, wraz z naliczonymi nam od niego odsetkami.

Kredyt inwestycyjny.

Drugą formą kredytu jest kredyt inwestycyjny. W tym przypadku pożyczone pieniądze mogą zostać przeznaczone na kupno nieruchomości, kolejnego oddziału, firmy, na kupno jakiegoś środka transportu, czy też na wyposażenie w firmie. Można mieć kilka celów, które skłaniają nas do wzięcia tego rodzaju kredytu. mogą być to zarówno cele materialne jak i finansowe, jak również celem może być zrealizowanie jakiejś niematerialnej inwestycji. Kredyt inwestycyjny może być zaciągnięty na okres dosyć długi. W chwili obecnej taki kredyt może zostać rozłożony na raty płatne przez osiem lat, a nawet na okres lat dziesięciu. Dzięki temu suma jaką możemy pożyczyć może być naprawdę wysoka. W niektórych przypadkach, bank może udzielić takiego kredytu, ale pod warunkiem, że inwestycja na jaką są nam te pieniądze potrzebne w dwudziestu procentach będzie sfinansowana z naszych środków własnych. W przypadku, kiedy posiadamy rachunek w banku w jakim staramy się o taki kredyt, możemy otrzymać ten kredyt na okres aż dwudziestu pięciu lat. Jest to bardzo długi okres kredytowania i nie do końca jest on dobry. Przez wiele lat będziemy żyć ze świadomością, że mamy dług na swoim koncie do spłacenia. Jeżeli chodzi o raty takiego kredytu mogą zostać dostosowane do konkretnego klienta. Możemy je spłacać co miesiąc, ale mamy też możliwość wyboru rat, które będziemy spłacać co kwartał. W tym przypadku rata kredytu z pewnością będzie wyższa niż ta spłacana co miesiąc. Różne banki przy spłacaniu kapitału bardzo często stosują karencję roczną.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.zapachpieniedzy.com.pl/index.php?trackback/3

This post's comments feed